Loading...

انواع کراوات

انواع کراوات
کراوات جز اکسسوری هایی محسوب می شود که برای استایل ها رسمی جرء الزامات به حساب می آید.

کراوات ها اندازه و مدل های مختلفی دارد و جز اکسسوری های ضروری کت و شلوار است که در این مقاله با انواع و اندازه کراوات و دیگر اکسسوری های گردن آشنا می شوید.

اندازه کراوات :

انتخاب اندازه کراوات برای آقایان بسیار مهم است زیرا خود کراوات به تنهایی باعث خوش استایلی و خو شتیپی آقایان نمی شود. اندازه کراوات ها از نظر عرضی معمولا بین 2.5 تا 5 اینچ است و از نظر طول 52 تا 58 اینچ است اما به طور کلی کراوات ها از نظر اندازه به سه دسته کلی تقسیم می شوند : کراوات های استاندارد ، کراوات های باریک و کراوات های اسکینی. اما نکته اینجاست که اندازه کراوات به تنهایی نمی تواند باعث خوش استایل شدن شما شود بلکه اندازه کراوات در کنار سه فاکتور دیگر باعث خوشتیپی می شود که عبارتند از : مدل یقه ، فرم اندام و موقعیت استفاده از کراوات.

برای مثال اگر شما فردی لاغر اندام هستید به هیچ عنوان نباید از کراوات های استاندارد و یا اسکینی استفاده کنید. زیرا کراوات های استاندارد برای شما بسیار پهن است و کراوات های اسکینی بیش از حد لاغری شما را به مخاطب نشان میدهد. هچنین برای افراد درشت با سر شانه های پهن استفاده از کراوات های اسکینی اصلا مناسب نیست.

موقعیتی که از کراوات نیز استفاده می کنید در انتخاب اندازه کراوات بسیار اهمیت دارد. برای مثال اگر در مراسم نیمه رسمی و یا غیر رسمی شرکت می کنید می توانید از کراوات های باریک با رنگ های شاد استفاده کنید. همچنین اگر در مراسم های رسمی شرکت می کنید می توانید کراوات های استاندارد با رنگ های مقول را انتخاب کنید.

انواع اکسسوری هایی که آقایان از آن استفاده می کنند بسیار زیاد است اما ما در این مقاله به اکسسوری کراوات در استایل مردانه می پردازیم.

The four in-hand Knot tie

این مدل بستن کراوات برای همه ما آشناتر از مدل های دیگر است. این نوع بستن کراوات در تمامی مراسم رسمی ، نیمه رسمی و غیررسمی با هر نوع پیراهن و هر مدل یقه ای سازگار است. این نوع بستن کراوات اولین نوع گره زدنی است که معمولا آقایان آن را یاد گرفته اند.

Tie the skinny

مدل اسکینی یک مدل کراوات است. مدل این کراوات بسیار باریک می باشد. کراوات های مدل اسکینی برای محیط های کاری مناسب هستند اما این مدل کراوات ها برای مراسم رسمی و جلسات کاری شما مناسب نیست. برای ست کردن این کراوات با پیراهن باید بگوییم کراوات های اسکینی مناسب پیراهن های فیت و اسپرت است. همچنین این کراوات را می توانید با یک کت بلیزر و جین ست کنید.

The Windsor tie

ویندزور یک مدل گره کراوات است. این شبیه یک مثلث پهن و برجسته می باشد. این مدل از گره را معمولا با پیراهن هایی که یقه پهن دارند استفاده می کنند. گره ویندزور یک گره فانتزی به حساب می آید. البته در کنار ویندزور گره های فانتزی دیگری نیز وجود دارد.

The 7-fold tie

این مدل یک نوعی از کراوات ها است که از پارچه ای که هفت بار تا خورده ساخته شده است. اما به دلیل گران قیمت تر بودن آن نسبت به کراوات های دیگر، استفاده از این مدل کراوات رایج نیست.

The cravat

مدل کراوات ، نوع اصلی کراوات است که اولین کراوات ها شبیه آن بوده اند. این نوع کراوات های سنتی چیزی بین کراوات های مدرن و دستمال گردن هستند. این مدل کراوات مناسب مراسم بسیار رسمی است.این نوع کراوات در ساخت بسیاری از فیلم های قدیمی و تئاتر استفاده می شود.

The clip on tie

کراوات کلیپسی نوعی کراوات است که کار را برای افرادی که گره زدن کراوات را بلد نیستند آسان می کند. نمونه ای از این کراوات همان کراواتی است که پسر بچه ها از آن استفاده می کند. این نوع کراوات گره زده شده به یک کش قیتونی است که آن کش بر دور گردن پشت لبه برگردان یقه می افتد و دیده نمی شود.

The knit tie

این مدل از کراوات ها، کراوات هایی هستند که با ماشین های بافتنی بافته می شوند. ایم مدل از کراوات ها جزء فانتزی ترین کراوات ها محسوب می شوند. این مدل به دو صورت صاف و مستطیلی بافته می شوند. این مدل از کروات ها معمولا مناسب استایل های کژوال و نیمه رسمی است.

نظرات
    ارسال نظر
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
    • - لطفا فارسی بنویسید.
    • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد